פרופ’ ארנון בלום מונה לעמוד בראש האגף הפנימי בבי”ח לניאדו

פרופ’ ארנון בלום מונה לאחרונה לעמוד בראש האגף הפנימי בבי”ח לניאדו. האגף מונה ארבע  מחלקות פנימיות, מערך קרדיולוגי גדול, מחלקה המטולוגית, יחידה למניעת זיהומים ועוד. 

האגף הפנימי מטפל באלפי מטופלים מורכבים, הסובלים ממגוון רחב מאד של מחלות. באגף הפנימי צוות רב מקצועי הכולל רופאים/ות בעלי התמחויות שונות, צוותי סיעוד בוגרי/ות קורסים על בסיסיים, צוותים פארא רפואיים וכוחות עזר. 

בתפקידו האחרון כיהן פרופ’ בלום כממונה על המחקר והאקדמיה בהנהלת המרכז הרפואי צפון.  

פרופ’ בלום הינו בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, התמחה ברפואה פנימית בבית החולים האוניברסיטאי הדסה, ולאחר מכן התמחה בקרדיולוגיה בבי”ח איכילוב . שירת בצה”ל כרופא תעופתי (סא”ל), וכיהן כמנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי צפון במשך כ 20 שנה. 

פרופ’ בלום התמחה  בקרדיולוגיה ולאחר מכן בקרדיולוגיה פולשנית, וכן בביולוגיה של כלי דם ותאי גזע של כלי הדם במכון הלאומי לבריאות בארה”ב. (Bethesda, MD, USA,National Institutes of Health). מטרת המחקרים הייתה בחינת אמצעים למעקב לא פולשני אחר תפקוד הלב וכלי הדם והתחדשות של כלי דם שנפגעו מטרשת עורקים, ולב כושל שנפגע מהתקף לב או מסיבות אחרות. 

לפני מספר שנים הוזמן פרופ’ בלום כפרופסור אורח להוביל ניסוי קליני מורכב באוניברסיטת מיאמי להשתלות תאי גזע בוגרים (מזנכימליים) לחולים עם אי ספיקת לב חמורה. שם הוא גילה מנגנון מפתח שמסביר את ההשפעות המועילות של השתלת תאים על הלב הכושל.

כמו כן, התמחה פרופ’ בלום במשך שנה באוניברסיטת GALWAY באירלנד בחדשנות רפואית (כולל תואר Master of Science).

פרופ’ בלום פרסם קרוב ל 200 מאמרים בכתבי עת שנבדקו על ידי עמיתים, וכן פרקים בספרי לימוד בקרדיולוגיה פולשנית, האחרון שבהם עוסק בהשתלת תאי גזע בלב (Grossman & Baim).

כמו כן הוא מכהן בוועדת המערכת של 15 כתבי עת בקרדיולוגיה, רפואה פנימית ורפואה  תרגומית . הוא משמש אף כעורך הראשי של אחד מהם. 

פרופ’ צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי”ח לניאדו מסר “אנו מגייסים רופאים ורופאות בעלי שם לכלל המחלקות והיחידות. אין ספק שתפקיד מנהל האגף הפנימי הינו תפקיד בעל משמעות אדירה, המשפיעה על אלפי מטופלים ומטופלות, המקבלים טיפול במחלקות הפנימיות.”

מר נדב חן, מנכ”ל בי”ח לניאדו בירך את פרופ’ בלום עם כניסתו לתפקיד ואמר “האגף הפנימי הינו האגף המאתגר ביותר בכל בית חולים, בוודאי בבי”ח לניאדו המשרת כחצי מליון תושבי נתניה והשרון. התפתחות האגף, תלויה בכח אדם איכותי, מקצועי, מנוסה ואמפתי. נסיונו הרב של פרופ’ בלום כמנהל מחלקה פנימית וכן כמכשיר ומדריך סטודנטים , לצד היכרותו העמוקה את מערכת הבריאות תאפשר לו להצעיד את האגף קדימה , לצד שמירה על טיפול מסור ואמפתי מכל הלב”

פייסבוק
טוויטר
לינקאין
אימייל
וואטסאפ

כתבות נוספות שתרצה לקרוא?

בוקר ממלכתי וחשוב במחוזותינו

אנחנו לא מאמינים שהגענו ליום העצוב הזה

היינו חייבים לשתף

סל הקניות שלך ריק כרגע.

חזור לחנות

הצטרפו לניוזלטר שלנו

אנחנו מספרים שם רק דברים משמחים מבין כותלי בית החולים. אז שווה.