על לניאדו

מבט עילי על המרכז הרפואי

מי אנחנו?

בית חולים לניאדו, הינו בית חולים דתי בנתניה, נוסד בשנת 1976 ע”י האדמו”ר מקלויזנבורג – הרב יקותיאל יהודה הלברשטאם ז”ל, אשר איבד את אשתו ו-11 ילדיו בשואה.

המרכז הרפואי נבנה בעיקר מתרומות של נדבנים שתרמו ותורמים ביד רחבה לבניין, לציוד, למכשירים ולתקציבים המרובים להם נזקקים מפעיליו לאחזקתו היומיומית. כדי להבטיח את הזרמת הכספים הקבועה, הוקמו אגודות ידידים ברחבי העולם ובראשן עומד “ועד הנאמנים הבינלאומי”.

תמיד עם חיוך לכל אחד

בית החולים הינו תאגיד ציבורי ללא כוונות רווח אשר בראשו עומד וועד הנאמנים העולמי. הוא מושתת על דרישות ההלכה בכל פרט ופרט. בית חולים לניאדו אינו שובת לעולם ומטפל בכל אדם באשר הוא, ללא הבדל דת גזע ולאום.

מובילים בחדשנות בארץ ובעולם

המרכז הרפואי מיישם שיטות חדשניות ביותר: המכשור, הכלים, מומחיותם של אנשי הסגל ומיומנותם, הוציאו את שמו של מרכז רפואי צאנז כאחד המרכזים הרפואיים המובילים בישראל.

כיום, בית החולים מתהדר במחלקות עם טובי הרופאים בארץ ובעולם, ומגיש את הסיוע הרפואי המקצועי ביותר לכל המטופלים המאושפזים בבית החולים.

התרומה שלכם הולכת למקום טוב

כמה נתונים מספריים על 2021:

213,651

פניות למרפאות חוץ

996

צנתורים

9,893

ניתוחים

11,190

בדיקות MRI

142,769

ימי אשפוז

87,794

פניות למיון

10,231

בדיקות ממוגרפיה

10,634

פעולות גסטרו

8,183

לידות

דברי היסוד - החזון

החזון להקמת בית חולים נמצא בדברי היסוד של הרבי מצאנז זצ”ל שאמר: “לשקוד בכל האפשרות להקל כאבם וסבלם של החולים. לשפר את מצב רוחם ונפשם”.

בית חולים לניאדו חרט על דיגלו את השקפת האדמו”ר זצוק”ל: בית חולים יגיש עזרה לכל אדם ותהא זו עזרה שבאה מן הלב, לא עזרה טכנית גרידא. בבית החולים יעבדו במקצועיות בלי לשכוח את הפן החשוב ביותר של: החסד, היחס החם, האכפתיות והאמפתיה לחולה.

דברי היסוד לבית החולים לניאדו מרכז רפואי צאנז, נתניה

מכ"ק מרן אדמו"ר מצאנז קלויזנבורג זצוק"ל מייסד בית החולים

דברי היסוד לבית החולים לניאדו מרכז רפואי צאנז, נתניה. מכ"ק מרן אדמו"ר מצאנז קלויזנבורג זצוק"ל מייסד בית החולים

דברי היסוד נכתבו בשנת 1975 והיוו בסיס לחוק לזכויות החולה שנחקק בכנסת בשנת 1995

  • בית החולים בקרית צאנז הוא הקדש גבוה לטובת הנצרכים להתרפאות בו לקיים מצוות התורה כמבואר במסכת נדרים דף מ”א ובשולחן ערוך יורה דעה סימן של”ו.
  • בית החולים יקבל כל איש ואשה בלי הבדל דת וגזע וכו’.
  • בית החולים נתיסד על בסיס האמונה בהשי”ת החותך חיים לכל חי ואשר בידו נפש כל חי וגו’. הרופאים והצוות הרפואי יהיו בעלי אמונה איתנה בעיקר העיקרים הזה, וכל התנהגותם יהיה ברוח האמונה בהשם ותורתו הקדושה.
  • להקפיד בבית החולים על שמירת כל מצוות התורה על פי דיני השולחן ערוך והפוסקים. למנות בעל הוראה מומחה אליו יפנו השאלות הנוגעים להלכה והכרעתו תחייב את כל סגל בית החולים. בדיני שבת יהדרו לפעול על פי היתר אמירה לנכרי, ולהזהר בתלבושת כדת משה ויהודית.
  • להשתדל למצוא רופאים וסגל רפואי שיהיו מצוינים במקצועם הרפואי, ויהיו גם כן בעלי מידות טובות, חדורים באהבת ישראל ואהבת הזולת כמאמר הכתוב ואהבת לרעך כמוך.
  • ­לשקוד בכל האפשרות להקל כאבם וסבלם של החולים, לשפר את מצב רוחם ונפשם, וזה גם סיוע חשוב להתגברותם על המחלה ורפואתם כמבואר בשולחן ערוך.
  • להקפיד מאד בשמירת מצוות שבין אדם לחבירו, להזהר שלא לגרום חס וחלילה עול לעובדי בית החולים ולכל אדם הבא במגע עם בית החולים. ומכל שכן להזהר על לא תלין פעולת שכיר וכדו’.
  • הרוח אשר ישרור בקרב סגל בית החולים – במגעם זה עם זה או עם אחרים – יהיה שלום ושלוה אהבה ואחוה וריעות.
  • לייסד מכון למחקר רפואי הלכתי, לפתור על פי התורה בעיות רפואיות שיהיו לתועלת שומרי התורה והמצוות.

השותפים של לניאדו:

סל הקניות שלך ריק כרגע.

חזור לחנות

הצטרפו לניוזלטר שלנו

אנחנו מספרים שם רק דברים משמחים מבין כותלי בית החולים. אז שווה.